Indonéský aquapark, jak zničit rikšáka, 
jak se nechat kousnout hadem, jak se dostat poblitou 
lodí do Malajsie
, jak se koupat se želvama a jak
utíkat do Thajska


31. listopad  - 29. prosinec 2003
Indonésie, Malajsie, Thajsko


Deník - 1.část

Deník - 2.část

Odkazy

Foto
Foto II

 

Po únavné cestě po Africe se mi zachtělo dovolené plné vyhřátých pláží, exotických jídel a spousty flákání. Vše jsem tedy zrealizoval.

Víza: Vízum do Indonésie i do Thajska jsem obdržel bez jakýchkoliv problémů v Praze, do Malajsie vízum není potřeba

Očkování není povinné žádné, doporučuju maximálně něco na hepatitidu, nic víc snad potřeba není

Map a průvodců jsou ohromné hromady. Průvodců a všemožných cestopisů jsou hromady ohromné, map méně a navíc ve zrůdném měřítku.

Bezpečnost je bez problémů.

Celkově bych řekl, že jihovýchodní Asie je exotikou (rádoby) bezpečnou, relativně levnou a pohodlnou, protože turistická infrastruktura je tam až na nechutné výši.

Měl jsem sebou 35 litrový batoh do poloviny naplněný foťáky (Canon 300, Minolta Dimage Z1), filtry (Cokin), databankou, nabíječkami a filmy. Druhou polovinu tvořilo oblečení, potápěčské brýle, moskytiéra, mapy a průvodce od LP, kterého doporučuji používat inverzně (tedy jezdit do míst, o kterých nepíše)... toť vše. Po cestě jsem dokoupil ručník a pantofle. Nic mi nechybělo, ale naopak pár kusů oblečení bych klidně postrádal. 

Náklady: Letenka (cca 15900), letištní poplatky (cca 1500), víza Thajsko (700), Indonésie (1250), cestování v Azii (5000), ubytování (2000), jídlo (1000), ostatní (1000), celkem - cca 29000 peněz českých, ovšem šlo by to pořídit daleko levněji, jenomže já si žil jako prase v žitězpět na hlavní stránku úchvatných Chochovin